Kadir Şeker, cezaevinden izinli olarak tahliye oldu

Konya'da kadına şiddet uygulayan kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle 10 yıl 10 ay hapis cezası onandıktan sonra tutuklan Kadir Şeker 31 Temmuz'a kadar izinli olarak tahliye edildi.

Tahmini Okuma Süresi: dakika

Konya'da kadına şiddet uygulayan kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle 10 yıl 10 ay hapis cezası onandıktan sonra tutuklan Kadir Şeker 31 Temmuz'a kadar izinli olarak tahliye oldu.

Konya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin 12 yıl 6 ay hapis cezası kararının ardından 7 Temmuz 2022'de Akşehir Ceza İnfaz Kurumu'ndan tahliye edilen Kadir Şeker, hakkında daha fazla indirim yapılması gerektiği gerekçesiyle yapılan yeniden yargılama sonucunda aldığı 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tutuklanan Kadir Şeker açık cezaevine alındığı için koronavirüs nedeniyle 31 Temmuz'a kadar yeniden izinli olarak tahliye edildi.

Konya'da sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle hakkında verilen 12 yıl 6 ay hapis cezasının bozulmasının ardından yapılan yeniden yargılamada 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tutuklanan Kadir Şeker (22), açık cezaevine alındığı için koronavirüs nedeniyle 31 Temmuz'a kadar yeniden izinli olarak tahliye edildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar