HABER - Faruk BALIKÇI

Kastamonuspor Başkanı Cengiz Aydın, "
Ben Kastamonuspor başkanı ya da Kastamonulu olmazsam herhalde ikinci takım olarak Amedspor çıksın derdim" dedi.

CHP milletvekili Sezgin Tanrikulu ile birlikte Amedspor kafilesi, Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'yı makamında ziyaret etti. CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Türkiye’nin normalleşmeye, dostluğa ve huzura ihtiyacı olduğunu işaret ederek, ‘’Yarın da umarım bu düşüncelere hizmet edecek maç olur’’ dedi.

Kastamonulu Olmazsaydım, Amedspor'un Şampiyonluğunu Isterdim3

Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı da, "Bu maç Diyarbakır gönül köprüsünün kurulmasına vesile olsun. Bu ülke ne Diyarbakırsız ne de Kastamonusporsuz olur. Şampiyon olmak istiyoruz, Bu ülkenin en çok mutlu olmaya ihtiyacı var" diye konuştu.

Başkanlardan olumlu mesajlar

Kastamonu Belediyesinde bir aya gelen iki kulüp Baskanı biri birlerine başari diledi. Amedspor Baskanı Aziz Elaldı, "Yarın ki maçın fair play çerçevesinde geçmesini umut ediyorum. Bu bir yarıştır. Hepimiz isterizki nihai hedefimize ulaşalım. İki takımda çok büyük emek verdi. Kastamonuspor kulüp Başkanının son açıklaması çok önemli ve kıymetliydi. Tarzı yaklaşımı uslubu ile sğrekli takip ettiğimiz bşr kulüp başkanıdır. İnşallah yarın sahada fair playy kazanır. Ancak 3 ihtimalli bir sonuç var. Her sonuçta hiçbir şey bitmiş değildir. Yarın iki takımada başarılar diliyorum. Umarım her iji takımda hak ettiği yere gelir. Başkan ıma çok teşekkür ediyorum"dedi

Kastamonulu Olmazsaydım, Amedspor'un Şampiyonluğunu Isterdim4

Amedspor'un taraftarıyla havasıyla şampiyonluğa ihtiyacı var

Kastamonuspor Başkanı Cengiz Aydın da,  Diyarbakırlı ve Amedspor’lu yönetici kardeşlerimizi burada görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, "Ben de başkanıma katılıyorum. Futbol bir barış oyunudur. Halkımızın gerçekten çok büyük ihtiyacı varmış ki, kardeşliğe, dostluğa barış eline ihtiyacı var. Ben bayram nedeniyle tamamen spontane mesaj yayınladım. Gündem olsun diye mesaj yayınlamadım. Olması gereken buydu. O kadar güzel geri dönüşler aldım ki, Amedspor’lu yöneticilerinde Güneydoğu halkından güzel mesajlar aldım. Demek ki bu bizim en büyük eksikliğimizdir. Biz aslında biri birimizi çok seviyoruz. Biz biriz ayrıda değiliz. Ama o birliği hazmedemeyenler var. Yarın çıkıp oynayacağız. Umuyorum ki yarın iyi olan kazanır. Amedspor’un taraftarıyla, o havasıyla o ilin buna ihtyacı var. Ben Kastamonuspor başkanı ya da Kastamonulu olmazsam herhalde ikinci takım olarak Amedspor çıksın derdim. Bunu tüm samimiyetinle söylüyorum. Yarın futbol oynanacak üç aşamalı bir sonuç çıkacak. Alllah hangimize nasip etmişse o olur. Belki biri direkt biri peşinden çıkacak. Belki el ele çıkacağız. Hiç belli olmaz. Güneydoğu halkı birkaç gündür beni çok duygulandırdı. Ve mutlu oldum. Ayrıca sizi burada görmekten mutlu oldum. Gelişiniz hgüle güle, gidişiniz güle, güle , her işiniz güle güle olsun"diye konuştu.


Kastamonu Belediye Başkanı her iki takımın kulüp Başkanına çiçek verdi..

Muhabir: Faruk BALIKÇI