KAYAPINAR BELEDİYESİ’NDEN ASFALT ATAĞI

Zafer Tüzün

Diyarbakır'da Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Talaytepe, Medya, Fırat ve Barış mahallesinde başlattığı çalışmalar kapsamında yıl sonuna kadar 90 bin metrekare asfalt yapacak. 

İlçenin yeni yerleşim alanlarında bir yandan kaldırım çalışmalarına ağırlık veren Kayapınar Belediyesi diğer taraftan da asfalt çalışmasını sürdürüyor. 

Kayapınar Belediyesi, Kayapınarlı vatandaşların yaya ve araç ulaşımını daha konforlu hale getirmek amacıyla asfalt çalışmalarına başladı. 
İlçeye bağlı Talaytepe, Fırat, Medya ve Barış Mahallelerinde başlatılan asfaltlama çalışmaları kapsamında yılsonuna kadar 90 bin metrekare asfalt yapılacak. 
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, her geçen gün gelişen ve büyüyen Kayapınar ilçesi için büyük bir özveri ile çalışmalarını planladıklarını kaydetti.
Karaman, "Yazın sıcağında kışın soğuğunda büyük bir özveriyle çalışan, ilçemizin her mahallesinde her sokağında alın terlerini döken mesai arkadaşlarımızı yürekten kutluyor, kolaylıklar diliyorum. 

Planlı, programlı ve gayretli çalışmalarımız neticesinde bir sokağımıza daha hizmet götürmek için gayret ediyoruz. Kayapınar’ı yollarıyla, parklarıyla, sosyal yaşam alanlarıyla yeniliklere kavuşturuyoruz” diye konuştu.