Zafer Tüzün

Alınan bilgiye göre DEDAŞ, kısa bir süre önce Kayapınar İlçesi Fırat Mahallesi’ndeki direkleri yer altına alınması için çalışma başlattı. Projenin tamamlanmasından sonra Kayapınar Belediyesi, kaldırımları yeniledi, parke taşı döşemesini yaparak çevre düzenlemesini tamamladı. 

BİR KAÇ ADIMLIK SARI BANT
Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, görme engellilerin rahatça kaldırımda yürüyebilmeleri için ‘sarı çizgi’ olarak bilinen bantların birkaç adımlık olduğu ortaya çıktı. Ayrıca kaldırım çalışmalarında bazı yerlerin iyi yapılmadığı, bazı yerlerde ise çukurların olduğu görülüyor. 

VATANDAŞLARDAN YETKİLİLERE ÇAĞRI
Gazetemize konuşan yurttaşlar, kaldırımların yenilenme çalışması sırasında belediye yetkilileri görüştüklerini ancak kendilerine “Zaten buradan özel gereksinimli bireyler geçmiyor” cevabı verildiğini söyledi. Vatandaşlar, “Bu söylem karşısında hayrete düştük. Toplumun dezavantajlı kesimlerini önemsemeyen bir belediye anlayışını kabul edemeyiz. Ana sloganı ‘Hızır Gibi! olan belediyeye bu uygulama hiç yakışmadı. Büyükşehir Belediyesi bu işe el atsın. Vali Bey’ın bu konuda hassas olduğunu biliyoruz. Lütfen yanlışı düzeltmek için Kayapınar Belediyesi’ne talimat versin” dediler.