Zafer Tüzün

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, daha yeşil, daha renkli bir Kayapınar hedefi ile yüz binlerce ağaç ve çiçeği toprakla buluşturduklarını belirterek, hedeflerinin 1 milyon çalı, 500 bin mevsimlik çiçek ve 20 bin ağaç üretmek olduğunu söyledi. 
Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sera ve Fidanlık Alanında yetiştirdiği bitkilerle tüm parkların ve yeşil alanların ihtiyacını karşılamakla kalmıyor, hem istihdam yaratıyor hem de isteyen vatandaşlara çiçek ve ağaç türü bitkilerin satışını yapıyor. 
Yaklaşık 92 dönümlük alan üzerine kurulu olan Kayapınar Belediyesi Sera ve Fidanlık alanında, yaklaşık 17 çeşit çalı grubu, 5 çeşit mevsimlik çiçek grubu olmak üzere 510 bin ağaç, mevsimlik çiçek ve çalı bitkisi üretti. Belediye yılsonuna kadar 1 milyon çalı, 500 bin mevsimlik çiçek ve 20 bin ağaca üretmeyi hedefliyor. 
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, Kayapınar ilçesinde Peyzaj alanlarında ve yeşillendirmede kullanılmak üzere ürettikleri çalı bitkileri, mevsimlik çiçek ve ağaçlarının satışına başladıklarını söyledi. 
Yeşil ve Doğaya saygılı belediye olarak, 92 dönümlük Sera ve Fidanlık alanında istihdam ettikleri 52 personelle Diyarbakır’ın ve İlçenin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte ağaç, mevsimlik çiçek ve çalı bitkilerinin üretimini gerçekleştirdiklerini ifade eden Karaman, “Tamamı Belediyenin kendi imkânlarıyla ürettiğimiz 510 bin çalı bitkileri, mevsimlik çiçek ve ağaçlarını kar amacı gütmeden vatandaşlarımıza satıyoruz. Üretimimiz tüm hızıyla sürüyor. Hedefimiz 1 milyon çalı, 500 bin mevsimlik çiçek ve 20 ağaç üretmektir. Aralarında; Mevsimlik çiçek, Çalı gurubu, Gül çeşitleri, Akçaağaç, Tespih ağacı, Karaağaç, Katalpa, Dişbudak, Çınar, Erguvan, Sofora, Söğüt, İğde, Ihlamur, Mavi Selvi, İran çamı, Mazı, Badem, Ceviz, Dut ağacının bulunduğu ağaç, çalı bitkileri ve mevsimlik çiçek satışı için vatandaşlarımızı sera ve Fidanlık alanına bekliyoruz” diye konuştu.