İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bugün ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na cumhurbaşkanlığı adaylığı için çağrıda bulunarak, Altılı Masa'dan ayrılma sinyali vermesi sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaçdaroğlu sosyal medya üzerinden bir mesaj paylaştı.

"Soframızı büyütmeye devam edeceğiz. Sabırla…" başlıklı videosunda Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

'BİRİLERİNİ HOR GÖREREK TÜRKİYE'Yİ DEĞİŞTİREMEYİZ'

"Biz bu yola çıkarken hep Halil ibrahim sofrasından bahsettik. Çünkü bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir dedim. Yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. Türkiye'nin bütün renklerini birleştirebilir, eleştire kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece ceberrut sarayı göndermek ya da değiştirmek değildir. Amaç, aynı zamanda yeni güzel bir Türkiye oluşturmaktır. Bu sofraya şu oturmasın bu oturmasın diyerek bu ülkeyi toparlayamaz. Birilerini hor görerek göz ardı ederek Türkiye'yi değiştiremeyiz."

'ERDOĞAN GİTSİN AMA ERDOĞANİZM GELSİN, BU DA OLMAZ'

"Bu Türkiye'yi 20 senedir yaşıyoruz zaten Erdoğan gitsin ama Erdoğanizm gelsin, bu da olmaz. Tarihi sorumluluğumuz var. Bizim ittifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaretler etmiyor. İttifaka zarar veren demeçler hiç vermiyor. Hiçbirinin ittifak içinden oyu devşirmeye çalıştığını da görmedim. Sürekli aynı olgular birbirini tekrar eden hamleler, biz ülkeyi siyasal operasyonlarla yönetmeye talip olmayacağız."

'BEN BİRLEŞTİRDİM, BİRLEŞTİRMEYE DE DEVAM EDECEĞİM'

"Hepimizin sorumluluğu var ve sorumlu davranacağız. Bana gelince ben bu saatten sonra değişemem, ben birleştirdim, birleştirmeye de devam edeceğim. Sofra büyümek zorunda. Bunu da kimse durduramaz bu sofrada. Siyasi oyunların, nezaketsizliğin Erdoğan dilinin yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu kalkan da ancak bu sebepten kalkacaktır."

'ERDOĞAN'I DA ERDOĞAN'IN PROPAGANDA MAKİNASINI DA YENERİZ'

"Umudum niçin bir araya geldiğim için farkındalığıyla sakin olmamız bu sofraya herkesi davet etmemizdir. Birilerinin kalkması yerine tüm renklerimizi oturmasını sağlamıştır. Onun için ne ben ne de partimdeki yol arkadaşlarım; Herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz, alet olmayacağız. Biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Kimseyi geride bırakmayacağız. Türkiye'nin tüm vatandaşları bu sofraya davetli olacak. Halkımız kaygılanmayın. Biz her şekilde Erdoğan'ı da Erdoğan'ın propaganda makinasını da yeneriz. Yeneceğiz. Emin olun yeneceğiz."

(HABER MERKEZİ)