Perdelerini yeniden açıyor

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, bünyesinde faaliyet yürüten Diyarbakır Şehir Tiyatroları, pandemi sebebiyle ara verdiği gösterimlerine 1’i yetişkin 1’de çocuk olmak üzere 2 oyunla yeniden perdelerini açıyor.

Yazarlığını Kurtuluş Bilgilioğul’un yaptığı yönetmenliğini Civan Kara ile Handan Ekici’nin üstlendiği, sonsuzluğun simgesi olan lotus çiçeği ile özdeşleşen kadının yaratılıştan bu yana gelen öyküsünü konu edinen “Lotus” ilk gösterimini bugün saat 19:30’da Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirecek. Oyun Kasım ayı boyunca her Cuma saat 19:30’da Cumartesi ise saat 15:00’da tiyatro severlerle buluşacak.  Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tiyatro gösterimine sınırlı (100) sayıda kişi kabul edilecek.

Yeni tiyatro döneminde çocukları da unutmayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çizgi film karakterlerinin yer aldığı “En Kahraman Kim” oyununu sahneleyecek. Rıfat Özer’in yazdığı Handan Ekici’nin yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyunu 8 Kasım Pazar günü 13:00’da minik izleyicilerle buluşacak. Tek gösterimin yapılacağı tiyatro oyunu 1100 kişilik Sezai Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Sosyal mesafe kuralı nedeniyle tiyatro oyununa seyirci olarak 250 çocuk alınacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol