Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesinde gerçekleştirilen operasyona ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca  PKK/KCK Terör Örgütü  faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesi ve terör örgütü mensupları ile ilişki içinde bulunan, yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen şahısların yakalanarak adalete teslim edilmesi maksadıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Lice İlçe Jandarma Komutanlığı ile koordineli yürütülen çalışmalar neticesinde; 

Lice’deki Göz Altılarla Ilgili Valilik’ten Açıklama
          24 Mayıs 2024 günü Lice İlçesinde (5) ayrı noktada eş zamanlı icra edilen operasyonda PKK/KCK terör örgütü propagandasını yaptıkları tespit edilen (5) şüpheli şahıs yakalanmıştır.


            Şüpheli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda  (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet tabanca şarjörü, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (643) kök kenevir bitkisi, (3) adet cep telefonu ve (3) adet sim kart ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar adli işlemleri tamamlanmak üzere Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiştir.


          Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilecektir.”

Kaynak: HABER MERKEZİ