Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 8 ve 9 yaşındaki iki çocuğa yüzük takılıp, kurdele kesildi. İstismar görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü inceleme başlattı. İki çocuk koruma altına alındı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde doğduktan sonra 'beşik kertmesi' yapılan sekiz yaşındaki kız çocuk ile amcasının oğlu dokuz yaşındaki erkek çocuk 'nişan töreni' adı altında istismar edildi. Ailenin, çocuklara yüzük takıp kurdele kestiği görüntüleri sosyal medyada paylaşması üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce inceleme başlatıldı.

Çocuklar koruma altına alındı

Olayın ardından çocukların anne ve babalarının ifadeleri alınırken, çocuklar da koruma altına alındı. Konuya dair Mardin Valiliği yaptığı açıklamada; “Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Müdürlüğümüzce ivedilikle konunun araştırılması talimatı verilmiştir. Söz konusu çocuklarımıza yönelik; geçici tedbir kararı alınarak, çocuklarımız koruma altına alınmıştır. Konuyla ilgili başlatılan adli ve idari soruşturma devam etmektedir” denildi.