DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, sosyal hesabından yaptığı paylaşımda, “Cinayet ve katliam failleri, köy boşaltanlar suçlarını birer birer itiraf ediyor. Musa Anter, Mehmet Sincar, Muhsin Melik, Hrant Dink ve daha adını sayamadığımız binlerce faili meçhulün namertçe olduğunu biliyorduk. Şimdi kendiniz itiraf ediyorsunuz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında mücadele namertler ile onurlu barış mücadelesi yürütenler arasındadır. Üçüncü bir seçenek yoktur. Barış ve demokrasi mücadelesi yarattığınız karanlığa son verecek” ifadelerini kullandı.

“Mertçe Ci̇nayet”E Dem’den Sert Yanit2


“MERTLİĞİNİZ BATSIN”

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ise şu ifadeleri kullandı: "Mertlik buysa, mertliğiniz batsın! Kürt’ü, Alevi’yi, Ermeni’yi, sosyalisti, aydını katlederek Türkiye’yi karanlığa sürükleyenler, tarih ve toplum önünde mahkûm edilmiştir. Düşmanlığın bile ahlakı olur ama bu karanlık şahsiyetlerin namertliği dünyaya nam saldı.

Bugün dillerinden dökülen katliamcı zihniyetin itirafıdır. Tetikçilerin de tetikçi sevicilerinin de vicdanlarımızdaki hükmünü hukuk önünde de sağlayana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.
And olsun ki, katliamcılara karşı barışı bu ülkeye hâkim kılacağız."
HDP eski Eş Başkanı Pervin Buldan da Akşener’in konuşmasını paylaşarak, “Namertçe” ifadelerini kullandı.

Editör: Ali Çekdar KORKMA