Haber/İhsan YILMAZ

Silvan İlçesi Kazım Karabekir İlk Okul öğretmenleri okul duvarlarını boyarken çalışmaları yerinde inceleyen Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral, boy ve fırçayı eline alarak öğretmenlere eşlik ederek okul duvarını rengarenk boyadı.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının açılmasına birkaç gün kala Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral, Merkezdeki okulları ziyareti kapsamında okullarda incelemelerde bulunmak, okullarda yaşanan sorun ve sıkıntıları yerinde görmek için okulları ziyaret etti.

Silvan İlçe Merkezinde bulunan 36 Öğretmenli ve 800 öğrencinin öğrenim gördüğü 14 derslikli 2 katlı Kazım Karabekir İlkokulu ve Ortaokuluna giden İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral, okulu boyayan öğretmenlere destek vermek amacıyla eline aldığı boya fırçası ile okulu boyadı.

Boya ve fırçasını eline alan ve okul duvarını boyamaya başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral ‘Eğitim yuvaları temiz sağlıklı ortamlarda olmalı ki orada yetişen ve okuyan çocuklarımız iyi bir eğitim alsın’ dedi. Amaçlarının Silvan genelindeki tüm okulları her yönüyle eğitime hazır hale getirmek olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral, "Gerek görsel görünüm, gerek teknolojik anlamda olsun amacımız okullarımızı tam donanımlı bir şekilde eğitim öğretim dönemine yetiştirmektir. Silvan ilçesinin her alanda olduğu gibi eğitimde de çıtayı yükseltmesidir.

Birlikten başarının olacağına inandığımız için buradayız sözlerini kullanan Özdemiral, Ayriyeten okullarımızda Silvan Belediyesi temizlik personelleri tarafından temizlik çalışması başlatıldığını söyledi.