Türkiye İşçi Partisi (TİP) Miletvekili Ahmet Şık'ın "Selahattin’i çıkar HDP’den, ortada HDP kalmıyor. Yeterince Türk faşist var, bir de Kürt faşistlerle uğraşamam" sözleri, kendi partisinde de tepkilere neden oldu. TİP İstanbul Milletvekili adayı Mert Şahin Özsoy'un parti üyeliğinden ve adaylıktan istifa etmesinin ardından, TİP üyesi yazar Murat Uyurkulak da istifa ettiğini bir açıklamayla duyurdu.
'KÜRT HALKININ VE EVLATLARININ ÖDEDİĞİ BEDELLER BELLİ'
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum" diyen Uyurkulak, şu ifadeleri kullandı: 

"Bekledim, sabrettim, ama ayrı listeyle seçime girmenin hiçbir gerekçesini göremedim. Matematik belli. Kürt halkının ve evlatlarının ödediği bedeller belli. İttifakın devrimci duygusuna biraz sadakat yeterliydi, ama olmadı."
ÖZSOY: AHMET ŞIK'I AFFETMİYORUM
Parti üyeliğinden istifa eden ve adaylıktan çekilen Mert Şahin Özsoy da istifasını şöyle duyurdu:
“Öncelikle Ahmet Şık’ı bu çirkin sözlerinden dolayı kınıyor ve affetmiyorum. Bir Karadenizli olarak Kürt yoldaşlarımdan, tüm Türkiye halkı adına özür diliyorum. Özgürlük mücadelemizin ancak kardeşçe yapılması gerektiğine inanıyor ve başka çarenin olduğunu düşünmüyorum. Bu sebeple TİP (Türkiye İşçi Partisi) milletvekili adaylığından ve parti üyeliğinden geri çekiliyor, istifa ediyorum. Biz kazanacağız. Yaşasın Halkların Kardeşliği.”
(Haber Merkezi)