HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Diyarbakır Şubesi, 1. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Kurul toplantısına AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Sait Yaz, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof. Dr. Ali Karakaş, Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, kentteki sağlık kurulları başkanları, siyasi parti ve STK temsilcileri ile iş insanları katıldı.

Kurul programı Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı.

"ALIM GÜCÜ İYİ DEĞİL"

Kurulda ilk olarak konuşan sendikanın Genel Başkanı Devlet Sert, "Onlarca sorunlarımız var. Ama biz bu sorunların takipçisiyiz. Sorunlar karşı mücadele ediyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde taşeron sistemi üzerinde Türkiye dışında çalışan yok. 2018'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla taşeron işçiler kadroya geçti. Cumhurbaşkanı şirket kazanacağına işçi kazansın dedi. Tüm dünyada ekonomik sıkıntılar var. Dolayısıyla şuan alım gücü iyi değil. Sağlıkçılar da bundan etkileniyor tabi. Pandemi ve deprem süreçlerinde sağlıkçılar çok zorluklar yaşadı. Deprem sürecinde 60 bin sağlıkçı yaşamını yitirdi. Ayrıca vergi oranlarının sabitlenmesini bir kez daha buradan talep ediyoruz. Çünkü çalışanların kazancının dörtte biri vergiye gidiyor. Yüzde ona sabitlenmesini istiyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, Mehmet Aküzüm Öz Sağlık-İş Sendikası Diyarbakır Şubesi Başkanlığı görevine tekrar seçildi.

Öz Sağlık-İş Sendikası Diyarbakır Şubesi asil yönetim kurulu ise şu şekilde:
Nurullah Aslan
Mehmet Sen
Mehmet Yaşar Akalp

Muhabir: Güneş Ocağa