Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel erken seçim tartışmalarına bir kez daha kapıyı açık bıraktı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra erken seçim çağrısı yapmayacağını dile getirdiğini hatırlatan Özel, “Aldığımız destek ve kredinin farkındayız. Erken seçimi halk ister. 4 aydır üst üste yapılan anketlerde CHP birinci parti çıkıyor. Her ay bu talep daha da artıyor ve bu sesi daha fazla duyuyoruz. Erken seçim isteyip istemeyenlerin sayısı artıyor. Türkiye toplumunun yarısı erken seçim istiyor. Talep arttığı müddetçe bu sese kulak vereceğiz. Teknik olarak iktidar istemeden erken seçim istemek mümkün değil” dedi.

‘Gelecek ay olsun isterim’

CHP lideri şöyle devam etti, “Ekonomi bu kadar kötüye giderken asgari ücrete zam yapmazsanız. Esnafı duymaz, para yok derken yandaşlar vergi ödemezse bıçak kemiğe dayanır. Değerlendirmem şudur; bence yıl tamamlanmaz. 1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum. Ben erken seçim ister miyim? Gelecek ay olsun isterim. Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin” şeklinde konuştu.

Kaynak: ANKA