İbrahim İnanç Yıldız
Merkez Yenişehir ilçesinde Ofis Sanat Sokağı Derneği tarafından organize edilen “1.Sanat Sokağı Kültür, Sanat Festivali” başladı. Ofis İş Bankası önünden Sanat Sokağı’nın içine doğru erbaneler eşliğinde şarkılar söylenerek, festival yürüyüşü yapıldı. Ardından Sanat Sokağı’nda davul zurna eşliğinde halay çekildi. 
Sanat Sokağı Festivali, erbaneler eşliğinde başladı1
Diyarbakır’ın hep güzellikle anılması gerekiyor”
Festivalin açılış konuşmasını yapan Ofis Sanat Sokağı Dernek Başkanı Ümit Umdu, “Bizler Ofis Sanat Derneği’ni kurmaya çalıştığımızda ‘yapamazsınız’ diyenler oldu. Ama biz bunu başardık. Daha kurulma aşamamızda hayallerimizi önümüze koyduk. Bu sanat sokağı 2000’li yıllarda sanatla, kültürle, edebiyatla anılmak için kurulmuştu. Diyarbakır, Amed medeniyetler şehridir. Güzelliklerle anılması gerekiyor. Hep doğru olan güzel olan bize yakışır dedik. Birinci hayalimiz derneğimiz kurduk, Sanat Sokağımızı yenilettik, Diyarbakır halkımızı kazandırdık. İkinci hayalimizi ise bugün gerçekleştiriyoruz. Dolu dolu 4 gün, 1.Sanat Sokağı Sanat Festivali. Bugün bile söylerken heyecanlanıyorum. Kolay değildi, biz inandık, başardık” dedi. 
Sanat Sokağı Festivali, erbaneler eşliğinde başladı2
“Halkımızı kötülüklerden uzaklaştıracağız”
“Sanat Sokağı Diyarbakır’ın kalbidir” diyen Umdu, şöyle devam etti: “2000’li yıllarda kurulan bu sanat sokağını çevre iller örnek aldı. Bu Ofis Sanat Sokağı her zaman ön planda olacak, yaşatılacak. Biz bu sokağımızı kültür, sanat ve edebiyat ile yaşatacağız. Amedspor Taraftarlar Derneği’nin ‘Uyuşturucu ve fuhuşa hayır’ kampanyasını esnaf ve dernek olarak yanında olacağız. Diyarbakır halkımızı bu kötülüklerden uzaklaştıracağımızın sözünü veriyoruz. Ve bunu hep beraber başaracağız. Konsere, söyleşiye ve sergilere istekliyiz” dedi.