HABER MERKEZİ
Diyarbakır Yeni Sebze Hali’nin giriş -çıkışında alınan ücretlerin haksız kazanç olduğu iddiasına cevap veren Diyarbakır Sebze Hali İşletme Kooperatifi Başkanı Murat Taş, “Bu iddialar asılsızdır. Yasal çerçevede giriş ücretleri alınıyor, alınan ücretle buradaki görevli arkadaşlarımızın masrafları karşılanıyor. Ve bu Türkiye’deki bütün sebze hallerinde böyledir” dedi.

Diyarbakır Sebze ve Meyve Hali giriş-çıkışında “kanunen uygun olmadığı halde, özel araçlardan ücret alınıyor” iddiasına ilişkin Diyarbakır Sebze Hali İşletme Kooperatifi Başkanı Murat Taş,  açıklamalarda bulundu. 
KOOPARATİF_BAŞKANI
Taş, “Bu iddialar iftiradır ve bizlere karşı yapılan büyük bir haksızlıktı. Burada alınan kararlar tamamen yasal çerçevede alınıyor. Giriş ve çıkış kapısında bekleyen görevli arkadaşlarımız buranın sigortalı çalışanlarıdır. Onlar için kullanılan ‘Değnekçiler’ söylemi asla kabul edilemez.  Buradan kazandığımız her kuruştan belediye ve maliye haberdardır. Türkiye’nin bütün bölgelerindeki hallerde giriş-çıkış kapısında ücret alınır. Diyarbakır’a özgü yapılan bir şey değildir” dedi.

Taş açıklamasını şöyle sürdürdü: 
“Biz esnafız sabahın üçünde gelip akşam saatlerine kadar halkımızın mutfağına sebze ve meyvenin girmesi için emek sarf ediyoruz. Bu iddialara dönük belgelerimiz var ve odamızın resmi kararları var. Notelden tahsisli belgelerimiz var. Burası özel mülkiyettir, belediyeyle bir alakamız yok. Buranın temizliğini, güvenliğini ve gece asayişini biz sağlıyoruz. Bu görevleri yapan arkadaşlarımız var. Bu kaynağımız olmazsa biz bu arkadaşların ücretlerini ödeyemeyiz. Bu iddiaları ortaya atanları kınıyoruz.”