Şehit aileleri onuruna Diyarbakır Büyükşehir Öğretmen Evi’nde düzenlenen iftar proğramına Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve duâ ile başlayan iftar programında konuşan Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, bu mübarek Ramazan ayında şehit aileleri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Vatan sevgisi ve fedakârlığın sembolü olan kahraman gazilerimiz ve şehitlerimizin yakınlarının her zaman yanında olduklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, “Aziz Şehitlerimizin Değerli Yakınları, sizleri bu mübarek akşamda ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Allah yolunda ve vatan savunmasında canlarını çekinmeden feda eden kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Türk milleti asırlardan beridir vatanı, milleti, bayrağı ve inancı için gözünü kırpmadan mücadele etmiş, şehit düşmüş, gazi olmuş, bizlere vatanı ve ailelerini emanet etmiştir. Bu cennet vatanımızın birliği, milletimizin huzur ve güvenliğini için üstün cesaret gösteren aziz şehitlerimizin siz değerli yakınlarını, eşlerini, çocuklarını yalnız bırakmayacağız, yaşam şartlarınızın iyileştirilmesi, ihtiyaçlarınızın karşılanması ve sorunlarınızın çözülmesi devletimizin öncelikli ve en önemli görevlerindendir. Her konuda sizlere kapımız sonuna kadar açıktır. Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Sizlere de aynı sofrada iftarımızı açtığımız, bu cennet vatan için gözünü kırpmadan feda edecek evlatlar yetiştirdiğiniz için şükranlarımı sunar; mutlu, huzurlu, sağlıklı günler diliyor, saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.