HABER/ İhsan YILMAZ

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yaşayan Osmanoğlu ailesinin tek çocuğu olan 4 aylık oğulları Deniz için aylardır doktor doktor geziyor, çare arıyorlar. Deniz Osmanoğlu SMA TİP 1 hastası. Aile, tedavi için en kısa zamanda gerekli desteği alması gerekiyor. Vakit ise gittikçe daralıyor.

Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 4 aylık Deniz bebek, gerçekleştirilmesi planlanan tedavisi için ailesi kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

DENİZ İÇİN YARDIM ÇIĞLIĞI

Öte yandan destek olacak kişilere seslenen Baba Eyüp Osmanoğlu, “iki yıllık evliyim 4 ay önce çocuğumuz dünyaya geldi. Çok sevindik bizim yuvamızın neşe kaynağı olan Deniz’imiz maalesef SMA Tip 1 hastası olduğunu öğrendik. Dünya başımıza yıkıldı. Aylardır çocuğumuzu doktor doktor gezdiriyoruz. Bizde evladımızın sizin evlatlarınız gibi sağlıklı olup parklarda koşup oynaması için hastanede değil beşiğinde büyümesi için sizlere çok ihtiyacımız var. Son bir çaba, son bir gayretle mübarek ramazan ayında yardımlarınızı hep birlikte tüm halkın yardımlarını bekliyoruz. Fitre ve zekâtlarınıza da talibiz" diye konuştu.