Veli BALTACI

İzmir'de mankenlik ve animasyon sektöründe çalışan “Spiderman” kostümlü Ayaz Koç, Diyarbakır için medyada ön yargı olduğunu ifade ederek, “Buradaki insanlar aslında çok yardımsever. Gördükleri gibi aç mısın diye sorarlar” dedi.

Kahramanmaraş depreminden sonra deprem bölgesini gezip insanlara hayallerini gerçekleştirmesi için umut olmak için yollara düşen Ayaz Koç’un şimdiki durağı Diyarbakır oldu.

“DİYARBAKIR’A ÖN YARGI VAR”

Mankenlik ve oyunculuk yapan 27 yaşındaki Ayaz Koç, İzmir’den yola çıkarak 81 ili gezip insanlara umut olmak istediğini söyledi. Diyarbakır’a ziyaret eden Koç, “Diyarbakır için medyada çok önyargı var. Ve o önyargılar yok gerçekten, buradaki insanlar çok yardımsever” dedi. Yola çıkma hikâyesini anlatan Koç, şunları söyledi:

“Örümcek adam olmadan önce mankenlik oyunculuk yapıyordum. Sonra Maraş depremi oldu. Deprem olduktan iki gün sonra İzmir’e animasyon gösterisi yerine otogara gittim ve yola çıktım. Adana’da 8 gün, Malatya’da 12 gün, Diyarbakır’da 8 gün, Hatay’da 29 gün kaldım. Deprem bölgesinde kaldıktan sonra halk tarafından tanındım. Sonra İzmir’de sokak hayvanlarına yardımlar yapmaya başladım. İnsanlar sevdikten sonra Spiderman kıyafetiyle 81 ilde dolaşsam ne olur?  Bu insanlar tarafından olumlu tepki çekti. Amacım insanların var olan hayallerinden kopmaması çünkü yaşadığın kadar mutlusun. Onlara örnek olmak için 81 ilde insanlara umut olsun diye yola çıktım. Diyarbakır için medyada çok önyargı var. Ve o önyargılar yok gerçekten.

Diyarbakır’da seni gördükleri gibi ‘aç mısın?’ derler. Gel gezdireyim, yemek vereyim diyor halk. O yüzden gerçekten Diyarbakır halkını takdir ediyorum. Diğer şehirlerde görmediğim her şeyi burada gördüm. O kadar yardım severler ki her şeye koşuyorlar. Her kesin Diyarbakır’a gelmesini isterim. Zaten dünyada tanınan bir şehir.”

Editör: Fuat BULUT