Amedspor'dan dayanışma gecesi etkinliği

DİYARBAKIR - Amed Sportif Faaliyetler Spor Kulübü (Amedspor) Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde dayanışma gecesi düzenledi. Geceye, kentteki sivil toplum örgütleri, insan hakları savunucuları, Amedspor yönetimi eski başkanları ve iş insanları katıldı.

Gecede konuşan Amedspor Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Yıldırım, “Yönetimler sezona başlarken uzun ve meşakkatli bir yol diye başlar ama bizim yolumuz aynı zamanda dik bir rampayla başlıyor” dedi.

Kulüplerinde sorunların ve problemlerin çokça yaşanmasına karşın 2’nci ligin ilk yarısını bitirdiklerini ifade eden Yıldırım, geldikleri ilk günden itibaren “Birlikte başaracağız” şiarıyla çalıştıklarını vurguladı. Kadın futbol, engelsiz basketbol ve alt yapı branşlarıyla bölgede tek Türkiye'de ise ender rol model kulüplerden biri olduklarını belirten Yıldırım, “Mücadelemizi sürdürdüğümüz tüm branşlarda bir yandan sportif başarı için, uğraşırken bir yandan da mali yükümlülüklerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. İkinci yarıda ayakta daha sağlam durabilmek için küskünlükleri unutup sivil toplumuyla, iş dünyasıyla, basınıyla, taraftarıyla omuz omuza verip camiamızı bir arada tutmak ve daha güçlü bir Amedspor yaratmak için bu geceyi düzenledik. Amedspor bir futbol takımında daha çok bir duruşun simgesidir ve bu duruştan asla vazgeçilmeyecektir” şeklinde konuştu.

AMEDSPOR’A DESTEK ÇAĞRISI

Devamında söz alan Diyarbakır Ticaret ve Saniye Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya ise, Amedspor’un diğer kulüplere göre daha zorlu koşullarda mücadele verdiğini, ligde durmayı başararak şampiyonluğa doğru gittiğini belirtti. Amedspor’a destek çağrısında bulunan Kaya, “Bu kentin spor ruhunu ayakta tutan bu Kürt takımına sahip çıkan küçükte olsa her zaman destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Destek alamayan bir kulübün ayakta olmasının imkanı yok. Amedspor’un yükselmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Gece, sanatçı Mehmet Atlı’nın şarkılarıyla son buldu. (M.A)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol