Geçtiğimiz günlerde Urfa ve Diyarbakır’da konser veren Kürt ses sanatçısı Tara Mamedova, gösterilen ilginin kendisini motive ettiğini ve güç verdiğini söyledi. Çok kültürlülüğün yaşayan temsilcisi olarak görülen Kürt ses sanatçısı Tara Mamedova, Urfa ve Diyarbakır’ın ardından dün akşam da Batman’da İl Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Diyarbakır’da Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki konserde Mamedova’ya sanatçılar İrem Atabay ve Hivda Koç da eşlik etti. Urfa ve Diyarbakır konserlerinin ardından kendisini dinlemeye gelenlere teşekkür eden Mamedova, “Bu konserler çok coşkulu geçti. Urfa ve Diyarbakır konserleri bana güç verdi” dedi.  

Mamedova, “Bu konserler bana Kürt müziğine ve kültürü için daha çok çalışmak adına beni motive etti. Umarım daha güzel konserler düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Kırgızistan’da dünyaya gelen Tara Mamedova Kırgızistan ve Rusya’da yaşadı. Daha sonra müzik eğitimine devam etmek için sanatçı Fransa’ya giden Mamedova. Fransa’da tanıştığı sokak müzisyenleri ile caz müziğe yönelse de geçmişinden kalan müziğin tınılarına ve ana dili olan Kürt müziğine dönerek ilk albümü olan “Ax” ı yayınladı.

Kendine has tarzıyla müzik endüstrisinde sesini duyuran sanatçı bir çok ülkede başarılı konser verdi.