Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Sezai Karakoç Kültür ve Sanat Sezonu” kapsamında Ramazan ayına özel hazırladığı Kültür ve Sanat Etkinlik Takvimi devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca “Diyarbakır’da Ramazan Bir Başka” mottosuyla hazırlanan takvimde Ramazan sohbetleri etkinlikleri kapsamında tarihçi, yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşiye Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’nin eşi Meryem Çiftçi de katıldı.

Söyleşi Osmanlı tarihine değinen Şimşirgil’e, etkinliğin ardından Vali Su’nun eşi Zeliha Su tarafından Sur kapılarının temsili anahtarı hediye edildi.

Etkinlik, katılımcıların kitaplarını imzalatması ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İzleyicilerden Mehmet Akaman, Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği bu etkinlerin, gençlere katkısının büyük olduğunu söyledi. Belediyenin düzenlediği tüm etkinliklere katılmaya gayret gösterdiğini belirten Akaman, etkinlikleri çok beğendiğini ifade etti.

Akaman, bu tarz etkinliklerin devam etmesini istediklerini kaydetti.

Katılımcılardan Kerim Tuncay ise şöyle konuştu:

“Bu tür etkinlikleri biz gençlere, Diyarbakırlılara sunduğu için belediyemize çok teşekkür ediyorum. Çok değerli isimleri bizlerle buluşturuyorlar. Belediyenin düzenlediği etkinliklere ailece katılıyoruz. Tüm Diyarbakırlıları da bu etkinliklere katılmaya davet ediyorum.”