Veli Baltacı

TRT Kurdi ekranlarında yayınlanan ve Doğu/Güneydoğu futbolunun ağırlıklı olarak ele alındığı “Roja Futbolê “(Futbol Günü) programı yeni bir format ile sezona “merhaba” dedi. Programda bölge takımlarının maç özetleri ekrana getirilerek yapılan transferler değerlendirildi.
Mehmet Yılmaz Bay’ın sunduğu, Nihat Mızrak ve Saffet Azbay’ın yorumculuk yaptığı programda Şanlıurfaspor’un doğru bir yapılanma ile 1.Lig’e iyi başladığı, 2.Lig’de yer alan bölge takımları Amedspor, Diyarbekirspor, Vanspor ve Iğdır FK’nın da güçlü bir yapılanma ile sezona hazırlanarak lige iyi başladığına dikkat çekildi.
FUTBOLSEVERLER MESAJLARIYLA DESTEK VERDİ
Tartışmalı hakem kararlarının görüntüler eşliğinde analiz edildiği programda takımların transferleri geniş kapsamlı olarak masaya yatırıldı. Çok sayıda futbolsever de mesajlarıyla programa dahil olarak bölge futbolunun nabzını tutan programım başlamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Her Pazar saat 23.00’da canlı olarak yayınlanan “Roja Futbolê” programı bölgedeki futbolseverlerin yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın bir çok bölgesinde yakından takip ediliyor.