JPMorgan Chase'ten yapılan açıklamaya göre, bankanın geliri yılın ilk çeyreğinde yüzde 9 artışla 41,9 milyar dolara yükseldi. Banka, 2023'ün aynı döneminde 38,3 milyar dolar gelir elde etmişti.

Bankanın yılın birinci çeyreğindeki net kârı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6 artarak 13,4 milyar dolara çıktı. JPMorgan Chase, 2023'ün ilk çeyreğinde 12,6 milyar dolarlık net kâr açıklamıştı.

Kurumun hisse başına kârı da ilk çeyrekte 4,44 dolara ulaştı. Bankanın hisse başına kârı, geçen yılın aynı döneminde 4,10 dolar seviyesindeydi.

Savaşlar, enflasyon ve para politikası riskleri konusunda uyarı

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen JPMorgan Chase Üst Yöneticisi Jamie Dimon, birçok ekonomik göstergenin olumlu olmaya devam ettiğini ancak ileriye bakıldığında bir dizi önemli belirsiz güce kârşı tetikte olmayı sürdürdüklerini bildirdi.

Küresel manzaranın rahatsız edici olduğunu belirten Dimon, şu ifadeleri kullandı:

"Korkunç savaşlar ve şiddet acılara yol açmaya devam ediyor ve jeopolitik gerilimler artıyor. Devam etmesi muhtemel çok sayıda kalıcı enflasyonist baskı var gibi görünüyor ve son olarak, niceliksel sıkılaştırmanın bu ölçekteki tam etkisini hiçbir zaman gerçek anlamda deneyimlemedik. Bu faktörlerin nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz ancak sürekli olarak müşterilerin yanında olabilmemizi sağlamak için Bankayı çok çeşitli potansiyel ortamlara hazırlamalıyız."

Kaynak: BBC