İlk toplantı Sur’daki Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programda konuşan Vali Su, yapımı tamamlanan ve devam eden projeleri anlattı, daha sonra muhtarların görüş ve önerileri dinledi. Su, başta kendi olmak üzere, kamu kurum müdürleri ve Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ile 7/24 vatandaşların hizmetinde olduklarını söyledi.

“Vatandaşın hizmetkarıyız”

Hani’deki muhtarlar toplantısına Kaymakam Abdullah Yüksel, Belediye Başkanı İbrahim Lale de katıldı. Muhtarların sorunlarını dinleyen Vali Su, vatandaşların hizmetkârı olduğunu ifade ederek, “Sorunları yerinde tespit ediyor, işbirliği içerisinde hizmet üretmeye devam ediyoruz” dedi.

Depremin yaralarını sarmak için çalıştıklarını belirten Vali Su, devletin tüm imkanıyla depremin ilk anından itibaren vatandaşlar için seferber olduğunu kaydetti. Vali Su, şöyle konuştu:

“Şu anda 5 bin vatandaşımızı kredi yurtlara ait yurtlarda misafir ediyoruz. 621 konteynır kurduk, konyetnır kent oluşturduk, vatandaşları yerleştirmeye başladık.  Şu an ilimizde barınmayla ilgili hiçbir problem yok. Depremin ilk anından itibaren hiçbir vatandaşımızı aç ve açıkta bırakmadık. İlimizin tamamındaki binaların hasar tespitin tamamladık. 160 bin hane sahibinin her birine 10 bin lira para yatırıldı. Evini nakleden 18 bin vatandaşımıza ayrıca 15 bin lira para ödendi.”

Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve kurum müdürleri de katıldı.

(HABER MERKEZİ)