Açılışa Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Metin Bakkalcı, İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Sekreteri Halil İbrahim Vargün, Sivil Siyaset Hareketi, Liberal Parti yöneticileri, İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER), Hak İnisiyatifi Derneği üyeleri de katıldı.

MA’nın aktardığına göre açılışta konuşan Gergerlioğlu, “Vicdanın toplumda büyümesini ve etkili olmasını sağlamak istediklerini” belirterek, “Ulusal ve uluslararası düzeyde güçlerin vicdansız işlere çokça imza attığı bu günlerde Vicdan Vakfı olarak yapabileceğimiz çok işin olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Gergerlioğlu, vakıf olarak insanların farkındalık duygularının gelişmesi için haftanın ya da ayın vicdan davranışını sergileyen kişiyi ilan ettiklerini, vicdan ziyaretleri yaparak farklı toplum kesimlerini ziyaret ederek dinlediklerini ve seslerini duyurmaya çalıştıklarını ve sanat ile de toplumda bir farkındalık oluşturmaya çalışacaklarını belirtti.

Ankara merkezli vakfın Yönetim Kurulu’nda Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yanı sıra Fahrettin Dağlı, Esma Gergerlioğlu, Muhammed Salih Gergerlioğlu ve Melih R. Çalıkoğlu yer alıyor.  

Kaynak: Haber Merkezi