Haber- Fatma TEMEL

Güneydoğu Ekspres- Seçime son birkaç gün kala sahada halkla olan buluşmalarını sürdüren Yeşil Sol Parti Diyarbakır milletvekili adayları Azad Barış, Songül Aytek Avşar ve Samet Mengüç, Kayapınar ilçesine bağlı Diclekent Semti’nde bulunan bir kafede düzenlen "Gençlerle çay buluşması" etkinliğe katıldı. Etkinlikte gençlerin sorunlarını dinleyen adaylar, ardından “Gençlik Şenlikleri” kapsamında gençlerle halaya durdular.

13 Mayıs’ta büyük miting var

Gençlerin talepleri çok önemli diyen Yeşil Sol Parti 11. Sıra Milletvekili Adayı Songül Aytek Avşar, "Bu süreci değiştirecek olan gençlerdir. Bizde parti olarak süreci gençlerle birlikte yürütüyoruz. Bu süreci hep beraber yürüyeceğiz. Seçimden sonrada gençlerin daha çok söz sahibi olmasını istiyoruz, bunun için çalışıyoruz. 14 Mayıs sonrası Yeşil Sol’un ağacının altında bir araya gelerek bütün hor görülen, ötekileştirilen hakların sesi olarak iyi bir cevap verebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Aytekin son olarak da, Yeşil Sol Parti’nin 13 Mayıs’ta Diyarbakır’da yapacağı seçim mitingine halkı davet etti.

“Partimiz gençlik partisidir”

14 Mayıs’tan sonra yeni bir yaşama kapı aralayacaklarını dile getiren Aday Halide Türkoğlu ise,  “Partimiz aynı zamanda bir gençlik partisi ve ilkelerimizi gençliğin dinamizminden alıyoruz. Gençler 14 Mayıs’tan sonra mücadelelerinde yeni bir inşanın da başlangıcına girmiş olacaklar. Mücadeleyi sizden alıyoruz, kararlılığı sizden alıyoruz. Bu mücadelenin bugüne kadar böyle diri kalması gençliğin kararlı olmasından gelmekte, başarı bizimdir“ dedi.

Parti olarak gençlerden aldıkları heyecan ve desteğin çok önemli olduğunu belirten bir değer aday Azad Barış da, "Bizi gerçekten ruhsuz bıraktılar. Sizinle bir araya gelmek, sizin heyecanınıza şahit olmak bizi yeniden ayakta tutuyor. 14 Mayıs akşamı hep beraber halaylar çekeceğiz, bir arada olacağız" ifadelerini kullandı.

Gençler toplumu ayakta tutan dinamiklerdir

Son olarak konuşan aday Samet Mengüç ise, “Toplumu ayakta tutan gençlerdir. Gençler, topluma yön veren ve toplumun heyecanını yansıtan bir kesimdir. Gençlerin seçimden yer alması ve seçimin yönünü belirlemesi bizim için son derece önemlidir” dedi.