Diyarbakır'da DEM Parti'li belediyelerde çalışırken mobbing görüp, ardından haksız yere ten çıkarıldıklarını iddia eden bazı işçiler, Bağlar Belediyesi bahçesinde çadır kurarak eylem yapmaya başladı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Raşit Ocak, Bağlar İlçe Başkanı Sadık Başar Gür, Yenişehir İlçe Başkanı Ender Karahan, Kayapınar İlçe Başkanı M. İhsan Aytekin, Sur İlçe Başkanı Davut Yıldız, İl Başkan Yardımcıları ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri işten çıkarılan işçilerin protesto amaçlı Bağlar Belediye binası önünde açtıkları çadırı ziyaret etti.

Bankamatik Memurlarını Ispat Etsinler4

Burada bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Raşit Ocak, işçilerin haktan, hukuktan ve işçi adaletinden bahseden bir yönetim tarafından haksız ve hukuksuzca işten çıkartıldığını söyledi.

“DEM PARTİ BANKAMATİK MEMURLARI İDDİASINI ISPAT ETSİN”

DEM yönetiminden işten çıkartılan herhangi birinin bankamatik memuru olduğunu belgeleriyle ispatlamaları çağrısında bulunan Ocak, şöyle konuştu:
“Biz teşkilat olarak buraya işten haksız ve hukuksuz bir şekilde çıkarılan arkadaşlarımıza destek için geldik. Arkadaşlarımız haktan, hukuktan ve işçi adaletinden bahseden bir yönetim tarafından haksız ve hukuksuzca işten çıkartıldılar. İnsanı üzen sadece bu değil, arkadaşlarımızı çıkartırken bir de iftira atarak çıkardılar. Bankamatik memuru oldukları ve Diyarbakırlı olmadıkları için işten çıkardıklarını beyan ediyorlar. DEM yönetiminden isteğim, hangi arkadaşımız bankamatik memurudur bunu belgeleriyle ispatlamaların istiyorum.

Bankamatik Memurlarını Ispat Etsinler3

Çünkü bankamatik çalışanı ifadesi işten çıkarmaktan daha öte yaralamıştır. Bu ifade çok ağır bir ifadedir, ben bu ifadeyi kullanan DEM yönetimini iddiasını ispatlamaya davet ediyorum. Ayrıca Diyarbakırlı olmadıkları için işten çıkarıldı ifadesi de çok ayrıştırıcı bir ifade. Hak, hukuk ve birleştirmeden her defasından bahseden bir partinin böyle bir ifadeyi kullanmasını açıkça kınıyorum. Bu arkadaşlarımız haksız ve hukuksuz bir şekilde çıkartılmışlardır. Biz her zaman bu arkadaşlarımızın yanında olacağız. Her anlamda kendilerini destekliyoruz. Bize düşen bir şey olursa, her zaman yanlarında olacaklarımızı bilsinler.”

Kaynak: HABER MERKEZİ