Brezilyalı yıldız futbolcu Neymar, Suudi Arabistan ekibi Al Hilal’e transfer oldu. Paris Saint Germain’e ödenecek 90 milyon euro bonservis Suudi ligi için rekor bir miktar oldu. Brezilyalı futbolcu ise yıllık yaklaşık 100 milyon euro alacak.

Paris Saint-Germain ile yollarını ayıran Neymar, yeni adresi olarak Suudi Arabistan’ı seçen yıldız futbolcular kervanına katıldı. 31 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, teknik direktör Jorge Jesus yönetimindeki Al Hilal ile iki yıllık sözleşme imzaladı, transfer kulüp tarafından resmen açıklandı. Suudi ekibinden yıllık yaklaşık 100 milyon euro alacağı iddia edilen Brezilyalı yıldızın reklam anlaşmaları ve bonuslarla birlikte çok daha büyük rakamları kazanması bekleniyor.

2017 yılında 222 milyon Euro karşılığında Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e transfer olan Neymar, daha öncesinde de Santos’tan Barcelona’ya 80 milyon euro bonservisle gitmişti. Sambacı’nın üç transferinde kendisi için harcanan bonservis bedelinin toplamı 400 milyon euroyu buldu. Cristiano Ronaldo ve Karim Benzema gibi isimler, Suudi ekiplerine bedelsiz olarak transfer olmuştu. Ronaldo’nun Al Nassr’dan ve Benzema’nın Al-Ittihad’dan yılda yaklaşık 200 milyon euro alacakları belirtilmişti. PSG ile yollarını ayıran Messi de Miami’ye bedelsiz giderken, yıllık maaşının yaklaşık 60 milyon dolar olduğu ifade edilmişti.