Zafer TÜZÜN – Özel Haber

Amedspor taraftar guruplarıın tek çatı altında birleşmesiyle ilgili girişimler, UltrAmed Taraftar Grubu’nun, Amedspor Taraftarlar Derneği çatısı adı altında birleşmek için uzlaşıya vardıklarını açıklamasıyla gündemdeki yerini koruyor.

Diğer taraftar guruplarının yapılan çağrıya ne yanıt vereceği merakla beklenirken, Azadi Taraftarlar Derneği’nden çok sert bir açıklama geldi.

Azadi Taraftarlar Derneği’nin “Amedspor Yönetimine, sözde çatı ismiyle dolanan Amedspor Taraftarlar Derneğine, Amedspor İstişare Kurulu Üyeleri ve Başkanı Metin Kılavuza” başlığıyla yaptığı açıklamada rant iddiaları yer aldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“2 yıldır çatı çatı deyip her türlü rant ve menfaatçilikle yolunun çizgisini belirleyenler bugün tribünün tozlu raflarında ömrünü vermiş isimlere karşı saygısızlık yaparak iyicene mide bulandırmaya başladılar. 

Tutarsızlıklarıyla ve ihanetleriyle gerçekleri yalanlarla karıştırıp sahtekarlıklarıyla kendilerini başarılı gösterenlere son sözümüzdür;

Çatıyı ayakta tutan şey görünmez daimi bir inançtır. Sizin inancınızın yalan olduğu bu camiada o çatı her zaman sallantıda olacaktır.”

EMEKLERİ ÇÖPE ATAN AMEDSPOR’UN YÖNETİMİNİ DE KINIYORUZ

“Amedspor yönetimini, bu inanca sahip olmayanları destekledikleri için kınadıklarını açıklayan Azadi Taraftarlar Derneği, şu ifadelere yer verdi:

Bu inanca sahip olmayanlara destek vererek bütün emekleri çöpe atan Amedspor’un yönetimini de kınıyoruz.

Kendi egosunu tatmin etmek için hiçbir bilgi ve tecrübesi olmayan Metin Kılavuzun zamanında kurduğu derneğin bölünmüşlüğe yol açtığı ceza ve hüznünü hala da çekiyoruz. Hala da bu işe çomak koyup ilimsiz, bilimsiz, bilgisiz, sevgisizlik ve saygısızlığı yok etmesiyle insanları insanlardan bıktırmakla uğraşan Kılavuzun son vermesini talep ediyoruz.

Bu sebeple;
İstişare kurulunda Metin Kılavuza hala destek verip sözünü dinledikleri için gözümüzde istişare kurulu eleştiriye tabi tutulmaya devam edecektir.

Karşılıklı dayanışma olmazsa birlikte toplum olmaz!
Tüm Amedspor camiasına son sözümüzdür;

Bundan sonraki süreçte Azadi Taraftarlar Derneği olarak kuzey kale arkası açık olduğu vakitte kale arkasında kapalı olduğu vakitte maratonun üst kısmında yer alacağımızı duyuruyoruz.

Grubumuzun ve gruplarımızın herhangi bir üyesinin üzüleceği durumu asla kabul etmiyor ve bedelinin ağır olacağını özellikle belirtmek istiyoruz.
Bizim çatımızda ihanet yok, tutarsızlık yok, ihanet ve yalan yok hele ki sarsılmak hiç yok. Yönetimimizle görüşmek isteyenleri canlı yayına davet ediyoruz.”

Muhabir: Zafer TÜZÜN