HABER - Mehmet Mücahit CEYLAN

Amedspor taraftar gruplarının tek çatı altında birleşmesi ile ilgili daha önce yürütülen çalışmalar sonuçsuz kalmıştı. 

Amedsporun UltrAmed Taraftar Grubu, açıklama yaparak Amedspor Taraftarlar Derneği çatısı adı altında birleşmek için uzlaşıya vardıklarını açıkladı.

UltrAmed Taraftar grubu tarafından yapılan açıklamada daha önceki tkanıklığa da vurgu yapılarak şu ifadelere yer verildi:


DİĞER GRUPLAR KATILMADIĞI İÇİN FESHEDİLMİŞTİ

“Amedsporumuzun daha güçlü olması için halkımız tarafından yıllardır arzu edilen taraftar gruplarının birleşmesi ve tek ses olması yönünde eleştirilere kayıtsız kalmayarak;

UltraAmed taraftarlar derneği olarak tüm taraftar gruplarına birleşme çağrısı yapmıştık, birçok kez görüşülme yapılmasına rağmen somut adımlar atılmamıştı. Daha sonra Anka Taraftarlar Grubu adı altında birleşme çağrımıza cevap verilmiş fakat diğer gruplar tekrar katılmadığı için feshedilmişti.
Geldiğimiz noktada taraftarlarımız şampiyonluk sonrasında yaptığı gruplar arası eleştirilere çok şahit olduk. Tüm Amedsporluların da bizler gibi tek isteği tribünde tek ses olmak ve tek vücut olmaktır.


“BİRLEŞMENİN EN BYÜK PRATİK ADIMINI ATTIK”

Bunlara kayıtsız kalmayıp tekrar Amedspor Taraftarlar Derneği’nin bizlere görüşme yapması, birleşmenin en büyük pratik adımını attığımız gerçeğini göz ardı etmediler.

Geçen zamanda UltraAmed taraftarlar grubu olarak kendimizi “Birleşme olmazsa tribünde olmayacağız” sözünün arkasında durup tribünlerde münferit olarak katıldık.

BİRLEŞME AMEDSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ ALTINDA OLACAK

Amedspor taraftarlar derneğinin bizi davet ettiği birleşme üzerine tekrar görüşme gerçekleştirdik. ATD’nin çatı olarak kalması ve bizlerin de o çatı altında kendi grup ve adımız ile katılım üzerine görüş alışverişinde bulunduk. Olması gereken bir çok noktada ortak karara vardık.
BU vesile ile; diğer taraftar gruplarına da tekrar tek çatı altında birleşme çağrısı yapıyoruz.
Gelin biz olalım.”

Muhabir: Mehmet Mücahit CEYLAN