ÖZEL HABER - Faruk BALIKÇI

Amedspor, bu yıl tarihinde ilk kez 1. Lig’e yükseldikten sonra en flaş transferi, Milli Takım ve Süper Lig deneyimi bulunan Teknik Direktör Ersun Yanal’la yaptı. Özel jetle kente getirilen Yanal, imzayı attıktan sonra transferler için teknik heyetini oluşturdu. Teknik heyette ikinci isim olarak da Taygun Türkmen’i getirdi. Peki, Yardımcı Antrenör Tayfun Türkmen kimdir? Detaylar haberimizde.

Amedspor’un Teknik Patronu, Yardımcılığına Neden O Ismi Getirdi4


BAŞARI DOLU BİR HAYAT HİKAYESİ

1978 yılında Mersin’in Anamur ilçesinde doğan Tayfun Türkmen, ilk ve ortaokulu Anamur’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü’nden mezun oldu. Anamurspor’da amatör ligde futbola başlayan Türkmen, Eskişehir, Ankaragücü, Konya ve Kayserispor’da futbol oynadı. En önemli kariyerini ise Konyaspor’da yaptı. Konyaspor’da hem futbolcu hem antrenör olarak görev yaptı. 6 sezon kaldığı Konyaspor’da 2 şampiyonluk yaşadı. 2009-2010 yılında kaptan olarak çıktığı sahada 1.lig şampiyonu olarak kupayı kaldırdı. 2012-2013 sezonunda ise antrenör olarak yine şampiyonluk yaşayarak süper lige çıktı.

Amedspor’un Teknik Patronu, Yardımcılığına Neden O Ismi Getirdi3
ANTRENÖRLÜK KARİYERİ

Tayfun Türkmen antrenörlük kariyerine 2012 yılında Konyaspor alt yapısında yardımcı antrenör olarak başladı. Bir yıl sonra Bugsaş’da antrenörlük yaptıktan sonra Teknik Direktörlüğe getirildi. Daha sonra Anadolu Selçukspor’da Teknik Direktörlük, İran takımı Tractor ve Kayserispor’da yardımcı antrenörlük yaptı. 
Futbolculuk, yardımcı antrenörlük döneminde gösterdiği başarılarıyla dikkat çeken Türkmen, Kayserispor’dan ayrılırken, “Kayserispor’da güzel günlerim oldu. Umarım çok daha güzel günleri Amedspor’da yaşarım. Bana güvenen ve ekibine dahil eden Ersun Hocama teşekkür ederim” demişti.

Muhabir: Faruk BALIKÇI