DİYARBAKIRTürkiye-İskoçya milli maçı, 16 Kasım’da Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak. Maç için otellerde rezervasyonlar, şimdiden doldu. Takımlarına destek için bin 100 İskoç Diyarbakır’a gelecek. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, her ay düzenlediği aylık basın toplantısını, bu kez Diyarbakır Stadyumu’nda yaptı. Toplantıya AK Parti Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Masum Melikoğlu da katıldı.

Aydın, müsabakanın Diyarbakır’da düzenlenmesi için büyük çaba harcadıklarını söyledi. Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa Diyarbakır’ın böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Aydın, “Bu maç vesilesiyle Diyarbakır’daki oteller tamamen dolmuş durumda ve şehirde büyük bir heyecan oluşmuş durumda. Bu Uluslar Arası Futbol müsabakası, Avrupa’dan Orta Doğu’ya kadar büyük bir Coğrafyada hem Diyarbakır’ımızın tanıtımına katkıda bulunacak, hem de buradaki Huzur ortamını ve gelinen güzel noktayı bir kez daha gözler önüne serecektir” dedi.

Aydın, “Bizler, Tüm Diyarbakırlı hemşehrilerimizi buradan bu tarihi maça ve güzelliğe tanıklık etmek üzere 16 Kasım akşamı Stadyuma davet ediyoruz” çağrısı yaptı.

Dünya Kupası vesilesiyle liglere verilecek arada, Fenerbahçe, Galasaray ve Beşiktaş’ın hazırlık maçlarının da Diyarbakır’da yapılmasını talep ettiklerini söyleyen Aydın, “Maç akşamı stadyumda konser etkinliklerinin de yapılması ve maçın tam bir şölen havasında geçmesi için gerek federasyonla, gerekse bakanlıklarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda da bazı gelişmelerin olacağını umuyoruz.