Haber-Güneş OCAĞA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2'nci Lig Kırmızı grupta mücadele eden Amedspor, namağlup şekilde liderliğini sürdürürken, Amedspor Taraftarlar Derneği de, başarının yanı sıra takımın sorunlarını ve geleceğini tartışmak, kentte artış gösteren madde bağımlılığı ve Avrupa’ya yapılan göç yolculuğuna dikkat çekmek için konferans düzenledi.

Gıran Park Düğün Salonun'da başlayan konferansta konuşan Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, "Taraftarlar takımı için bazen birincisi bazen de on ikinci adam olarak tribünde yerini alır. Başarılı olunması için birlik tribüne yansımalı" dedi.

Türkiye'de kirlenmiş bir futbolun olduğunu belirten Elaldı, "Bu kirli futbol içerisinde birbtek Amedspor kendi kimliğini taşıyor. Dünyanın konuştuğu bir takım haline geldik. Daha çok kadın, çocuk ve gençlerin takım maçlarına gelip izlemeli. Madde bağımlılığı ve bütün kötü alışkanlıklara karşı gençlerin spora yönlendirilmeleri gerekir. Çünkü spor insanların kurtuluşudur. Alt yapımızı daha çok güçlendireceğiz. Şampiyon birliktelikle gelir. Bizde tribün kültürü yok. Bunun güçlendirmemiz lazım" diye konuştu.

"Şampiyon Amedspor"

Amedspor Derneği Başkanı Şiraz Surmuş ise, "Burda yapılan tartışmaların pratiğe yansımalı. Halk takımına sahip çıkmalı. Yaşasın Amedspor, şampiyon Amedspor" dedi.

"Yılın fair play ödülüne aday olmak istiyoruz"

Amedspor Taraftarlar Derneği’nin büyük bir çatı oluşumu olduğunu belirten Azrailler Grubu Tribün Lideri Ferhat Emek sezon başında maçlarda küfür istemediklerine dair  “Bunun meyvesi olarak da Ispartaspor ve İskenderunspor bizim tribünlerimize gelerek, bize şeker ve çiçek attı. Takımımız bu sezon kesinlikle küfürden dolayı ceza yemeyecektir. Sezon sonunda yılın fair play ödülüne aday olmak istiyoruz” diye belirtti.

Kadınların stadyuma gelebilmesi için yapılması gerekenlere de değinen Emek, “Bu noktada kadın futbol takımımız teşvik edici olabilir, keza dernek çatısı altında bulunan Mor Tribün ile de kadınları tribüne teşvik ediyoruz" dedi.

 "Tribünlerde holiganizmi istemiyoruz"

Amedspor Taraftarlar Derneği Yöneticisi Seyfettin Aslan ise, Amedspor tribünlerinde holiganizmi istemediklerini ifade etti.

Amedspor'un ötekileştirildiğine vurgu yapan Aslan, “Biz ötekileştirilmek istemiyoruz. Zaten Amedspor’un aldığı tüm yasaklar politiktir. Tüm Türkiye Amedspor’u benimsedi. Artık Amedspor taraftara hasret yaşamasın istiyoruz. Umarım bu konferanstan sonra da bunun meyvelerini almaya başlayacağız” dedi.