Veli BALTACI

Bağlar Belediyesi, bir yandan kırsal yerleşim yerlerine yeni yollar açıp su taşkınlarına karşı beton boru ve menfez döşeme çalışmalarını yürütürken, diğer yandan da merkezdeki mahallelerde alt yapı yenileme faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Kırsal Tokluca Mahallesi’nde vatandaşlar tarafından yeni yapıların inşa edilmesi nedeniyle ulaşım sorununun yaşandığı bölgelerde yeni yollar kazandırıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Taşdirek ve Buyuransu mahallelerinde de yeni yol açma ve beton boru döşeme çalışmalarını gerçekleştirdi. Beton borular monte edilerek yağışlı dönemlerde meydana gelen sel ve su taşkınlarına karşı önlem alındı.

Bağcılar Mahallesi’nde elektrik hattı döşenmesi sırasında bozulmalar meydana gelen cadde, sokak ve kaldırımlarda belediye tarafından yenileme çalışmaları yürütülerek eski haline getirildi. Asfalt yama çalışmalarıyla bu noktalar yeniden ulaşım ve yaya geçişleri için elverişli hale getirildi.

Yaz-kış demeden yılın 365 günü boyunca sahada var güçleriyle çalışarak Bağlar halkına hizmetin en iyisini ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Göreve geldiğimiz günden beri milletimizin derdini dert edindik. Tüm imkanlarımızla ihtiyaç duyulan her tarafa hizmet götürmeye çalıştık. Son güne kadar da böyle devam edeceğiz” dedi.

Editör: Fuat BULUT