Kaymakamın seçim çalışmalarına katıldığını söyleyen Bakırhan, "Ampul rozetli bürokratlardan hesap soracağız" diye konuştu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, 31 Mart'taki yerel seçimler öncesi seçim gezilerine devam ediyor. Bugün Siirt'e giden Bakırhan ilk olarak Eruh ilçesini ziyaret etti. Bakırhan’a partinin Siirt Belediye eşbaşkan adayları Sofya Alagaş ve Mehmet Kaysi ile Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş eşlik etti.

Partililer tarafından ilçe girişinde karşılanan Bakırhan, önce parti binası önüne geldi. Burada toplanan partilileri selamlayan Bakırhan, ardından esnafları ziyaret etti. O anlarda sık sık “Bijî berxwedana zindanan” ve “ Jin, jiyan, azadî” sloganları atıldı. Partilerinin seçim lokali önüne kadar yürüyen DEM Parti Eş Genel Başkanı, burada ilçe halkına seslendi.

'HARAM SEÇMEN İLK OLARAK BURADA DENENDİ'

Bakırhan, ilçe halkına “2014’te burada belediyeyi sizin helal oylarınızla kazandık. Öncesinde de belediye bizdeydi. Emin olun belediye bizlerde olduğunda halk hizmetin ne olduğunu gördü. Belediyenin tek bir lirasının bile ne kadar değerli olduğunu yaşadı. 2019’da kaçak, haram seçmen ilk Eruh'ta denendi. Burada Eruh halkının iradesi gasp edildi. Ha kayyım ha gasp, aynıdır. Bunlar cami, namaz, seccade diyorlar ama akılları haram ve hilede. Gerçek Müslümanlar asla hile yapmaz, haram yemez etmez. Bunlar Siirt ve Eruh halkının belediyelerini gasp ederek, en büyük haramı yiyorlar” dedi.

'AMPUL ROZETLİ BÜROKRATLARDAN HESAP SORACAĞIZ'

Bakırhan, ilçe kaymakamının AKP’li ilçe başkanı gibi seçim çalışmalarında yer almasını da eleştirdi. Bakırhan, “Biz bir gün iktidara inşallah geleceğiz. Bu ampul rozetli bürokratlardan kesinlikle kanun önünde hesap soracağız. Kaymakam, müftü yardımcısı, ilçe milli eğitim müdürü kendisine güveniyorsa gelsin aday olsun. Bunlar hakkında suç duyurusunda da bulunacağız. Böyle bir anlayışı, sistemi reddediyoruz” dedi.

Kaynak: (MA)