Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB), 2024 Yılı Olağanüstü Meclis Toplantısı Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun ile GABB üyesi belediyelerin başkanları ve eş başkanları katıldı.

Birlik Başkanlığı, Birlik Meclis 1. ve 2. Başkan vekilleri, Birlik Encümeni, Plan Bütçe Komisyonu üyeleri ve Denetim Komisyonu üyelerinin belirlenmesi amacıyla seçimler yapıldı.

Toplantıda, Birlik üyeliğinden ayrılan belediyelerin üye belediyeler listesinden çıkarılması ve Birlik üyeliği için kendi meclislerinde karar alan belediyelerin üyeliğe kabulü ile üye belediyeler listesine eklenmesi hususları görüşülüp karara bağlandı.

SİRAÇ ÇELİK BAŞKAN SEÇİLDİ

Toplantıda yapılan seçimde Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Siraç Çelik, oybirliğiyle GABB Başkanı seçildi.

GABB Birlik Meclisi Başkanlık Divanı 1. Başkanvekilliğine Neslihan Şerdal, 2. Başkanvekilliğine ise Sofya Alağaş; Birlik Encümen üyeliklerine de Neslihan Şedal, Devrim Demir, Yunus Bağış, Birsen Orhan, Hamit Tutuş, Fuat Mehmetoğlu ve Alpaslan Karabulut seçildi.

ÇELİK, ÜYELERE TEŞEKKÜR ETTİ

Yapılan seçimlerin ardından GABB Başkanı Çelik, bölgede çok sayıda belediyenin üyesi olduğu birliğin yerel yönetimler için önemine dikkat çekerek, kendisini seçen birlik üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: Haber Merkezi