Diyarbakır’ın Merkez Yenişehir İlçe Belediyesi, Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanlığı ile birlikte “Yanıbaşındayız” projesi kapsamında deprem felaketinin ardından zor günler geçiren berber ve kuaför esnafının  ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar başlattı.

Proje kapsamında 125 erkek berber ve kuaför tespit edildi.

Esnafların temel  ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda esnaflar ile bir araya gelen Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, ilçede bulunan tüm  esnafların yanında olduklarını belirterek, “Esnaflarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için belediyemiz olarak tüm imkanlarımız ile destekçileriyiz. Berber ve kuaför esnafımız için tespit edilen ihtiyaçlardan, makas tarak seti, fırça seti, havlu, penuar, suluk , fön makinası, tıraş makinası, Diyarbakır motifli ve isimli tablo, duvar saati, kuaför önlüğü, makas fırça standı ahşap , ense aynası, mıknatıslı makas tutucu, stand, deri logo baskılı önlük gibi ihtiyaçları karşılamış bulunmaktayız” dedi.

İşletmelerinin demirbaş eksiğini tamamlayan esnaflar ise, Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’yle bir araya gelmekten gurur duyduklarını ve bu tarz desteklerin kendilerini motive edip mutlu ettiğini söyledi.

(HABER MERKEZİ)