Bakan Bozdağ, "Diyarbakır’da hasar tespit çalışmaları sona erdi. Yıkık binaların tamamının enkazı kaldırıldı. 9 çadır kenti tekleştirmek adına bir adet büyük bir çadır kent kuruldu. Diyarbakır merkezde çadırda kalan vatandaşımız yok, tamamı sosyal tesislerde bulunuyor" dedi. Bozdağ ayrıca, "Depremzedeler adres değişikliği ve seçmen bilgilerinde düzeltme için 2 Nisan saat 17.00'ye kadar başvurabilir" uyarısında bulundu.
İşte Bakan Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları:
“Seçimler 14 Mayıs 2023’te yenilenecektir. Aziz milletimize teşekkür etmek istiyorum. Her vatandaşımız mücadeleye katkı verdi. Enkazların kaldırılması, imar süreçlerine destek oldular.
Diyarbakır’da hasar tespit çalışmaları sona erdi. Yıkık binaların tamamının enkazı kaldırıldı. 9 çadır kenti tekleştirmek adına bir adet büyük bir çadır kent kuruldu. Diyarbakır merkezde çadırda kalan vatandaşımız yok, tamamı sosyal tesislerde bulunuyor. 621 adet konteyner planladık gerekirse binin üzerine de çıkacağız.

SEÇMEN BİLGİLERİNDE DÜZELTME UYARISI
Seçimlerde vatandaşların oylarını kullanması, demokratik hakkını kullanarak oyunu vermesi kıymetlidir. Deprem nedeniyle bir miktar vatandaşımız başka illerde oylarını kullanacak. Vatandaşlarımızın seçmen listesinde yanlışlıklar varsa düzeltebilir. 2 Nisan saat 17:00’ye kadar düzeltme imkanı var. Deprem nedeniyle yer değiştiren vatandaşlarımızın da dikkat etmesi gerekiyor.
Bazı vatandaşlarımız yer değiştirirsem devletin verdiği hakları kaybederim diye düşünüyor. Sahip olduğunuz haklar ne ise kaybolmamaktadır. Gerçeği yansıtmamaktadır.”