Geçen hafta başlayan sezonun ikinci yarısının ilk haftasında Diyarbakır temsilcileri birbirleriyle karşılaştı. Yenişehir Belediyespor, Çınar Belediyespor’u 1-0 mağlup ederek haftayı 24 puanla 5’inci sırada tamamladı,15 puanda kalan Çınar Belediyespor ise 8’inci sıraya kadar geriledi. Erganispor’u 1-0’la geçen Bağlar Belediyespor, 22 puana yükselerek puan cetvelinin 7’inci sırasında yer alırken, 8 puanda kalan Erganispor lige havlu atma noktasına geldi.

Statü gereği 4 takım arasında futbol tarihinde benzerine az rastlanan bir çekişme yaşanıyor.

Her haftası ayrı bir final olacak

Statü gereği Diyarbakır’ın bu ligdeki kontenjanı 2 takım olduğu için 4 takımdan 2’si doğrudan küme düşecek. En üstte yer alan gelecek sezon yine bu ligde mücadele etme hakkı kazanırken, bu takımın altında yer alan ekip ise Diyarbakır Süper Amatör Futbol Ligi şampiyonu ile baraj maçı oynamak zorunda kalacak.

Her haftası ayrı bir önem taşıyan ligin 15’inci haftasında Batman 72 Belediyespor-Bağlar Belediyespor, Van Gölü Sportif Faaliyetler-Yenişehir Belediyespor,Çınar Belediyespor-Kurtalanspor ve Erganispor-Yeşil Vartospor karşılaşmaları oynanacak.

(HABER MERKEZİ)