Diyarbakır'ın Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz, Malatya Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Diyarbakır İl Şube Müdürü Erdal Seven'i makamında ağırladı. Görüşmede Yabanardı ve Şeyhandede şelalerinde yapılacak olan turizm yatırımları değerlendirildi, projelerin tamamlanmasına müteakip en kısa zamanda çalışmaların başlanacağı ifade edildi.
Diyarbakır’ın kaplıcalarıyla ünlü Çermik ilçesinde bulunan Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri, doğal güzellikleriyle de dikkati çekiyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri, 2021 yılında tabiat parkı olarak tescil edilmişti.
Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz, Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri ile arasındaki vadinin Yabanardı-Şeyhandede Tabiat Parkı olarak 9 Aralık 2021 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tescillendiğini anımsatarak, buralarda yapılacak olan turizm yatırımlarının değerlendirildiğini, projelerin tamamlanmasına müteakip en kısa zamanda çalışmalara başlanacağı müjdesini verdi.