Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına dair parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Kayyım politikalarına dair “İflas eden rejimin son çırpınışlarını görüyoruz” diyen Doğan, “Biz DEM Partililere başta Kürtler olmak üzere bu ülkede yaşayan farklı halklara, inançlara, kültürlere işletilen hukukun adı nedir artık bu hukukun adı konulmalıdır. 31 Mart seçimleri sonrası ortaya çıkan iradeye saygı duyacağını söyleyen bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari’de halkın iradesini gasp etmeye karşı nasıl böyle bir söylem ve ifade ile seçilmiş birinin yerine atanmış bir memuru savunabilir” dedi.

“HAKKARİ’DE YAPILAN KEPEZ’DE YAPILMIYOR”

31 Mart seçimlerinden sonra Antalya Kepez'de görevden alınan CHP’li belediye başkanının yerine meclis tarafından yeni bir belediye başkanı belirlenmesini hatırlatan Doğan, şöyle konuştu: "Görevden alınan ve kayyım atanan belediye başkanımızla ilgili günlerdir bir tartışma yürütülüyor. Biz diyoruz ki burada ikili bir hukuk uygulanıyor, biz diyoruz ki bir adeta düşman ceza hukuk uygulanıyor. Biz diyoruz Hakkari’de yapılan Kepez’de yapılmıyor, biz diyoruz ki Kepez’de uygulanan Hakkari’de uygulanmıyor?”

13 HAZİRAN’DA MİTİNG DÜZENLENECEK

“Halk iradesine saygıya davet ediyoruz” diyen Doğan, 13 Haziran saat 15.00’te Hakkari'de büyük bir miting gerçekleştireceklerini açıkladı. Doğan ayrıca, 14 Haziran tarihinde de Mersin’de Akdeniz Belediyesi’nin önünde de bir buluşma gerçekleştireceklerini söyledi.

Kaynak: MA