FUAT BULUT

Kısa bir süre önce MYK ve PM toplantısını gerçekleştiren DEM Parti Yönetimi, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde izleyeceği yol haritasını belirledi. Parti Sözcüsü ve Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan, batıda aday gösterilecek yerlerin bir kısmını açıklarken, başvuruların yoğunluğu nedeniyle daha önce 20 aralık olarak belirlenen son başvuru süresini 25 Aralık’a kadar uzatıldığını ifade etmişti.

PARTİ HUKUÇULARI SICAK BAKMIYOR

Parti yönetimi, hukuk biriminin de görüşleri doğrultusunda daha önce seçilen ancak yerine kayyum atanan belediye eş başkanlarının yeniden başvurusuna sıcak bakmıyor. Bu konuda her ne kadar resmi açıklama yapılmamış olsa da parti içerisinde konuşulan konuların başında bu geliyor.

Ancak 19 Ağustos 2019’da çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yerine kayyum atanan Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Mustafa Avcı, DEM Parti aday adayı olduğunu duyurdu. Müracaatını yapan Avcı, yaptığı açıklamada, “İkinci kayyımdan sonra ki beş yıllık süre içerisinde kent ve kentlinin sorunlarına ve çözüm iradesine hakim durumdayız. Kadirşinas yurtsever halkımız yeniden uygun görürse göreve geldiğimizde hemen yarın neyi, nasıl ne ile ne zaman ve kimler için yapacağımızın bilinç ve sorumluluğundan hareketle biliyoruz. Bu kent ve kentli yaşamın en güzeline layıktır, başaracağımıza olan inancımız güçlüdür. Mutlaka başaracağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Fuat BULUT