DEM Parti’nin gerçekleştirdiği ancak daha sonra yenilediği ilk turun her iki oylamasında birinci çıkan, ikinci turda ise ikinci çıkan siyasetçi Garip Kandemir, kendi aleyhine karalama kampanyası yapıldığını açıkladı. Sosyal hesaplarından paylaşım yapan Kandemir, ön seçim sürecinde şahsına karşı algı operasyonu yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

“HAKİKAT MÜCADELEMİZ İÇİN; Önseçim sürecinde başta ellerinden ve kıymetli yüreklerinden öptüğüm annelerimizin, saygıdeğer ailelerimizin ve delegesyonun büyük kısmının destekleriyle gösterdikleri güven ve inanç, benim için büyük bir onur ve güç kaynağı oldu. Halkımızın gösterdiği bu değerli desteğe layık bir yaşam pratiği ve ilkelerim çerçevesinde mücadele etmek benim için yolumu aydınlık tutan bir borçtur.

Fakat önseçim sürecinde benim şahsımda yapılan algı operasyonu ve karalamalarla; şahsımı, partimizin ilkelerini, değerlerimizi ve saygıdeğer delegasyonu töhmet altında bırakmak isteyen karanlık anlayışlarla ile ilgili açıklama yapmak da boynumun borcudur.

Önseçim sürecinde defalarca muazzam destek veren herkese teşekkür etmekle birlikte son tura gölge düşürmek isteyen kirli anlayışlara karşı delegasyonun yüzde 40'ı da önseçime katılmayarak tepkileriyle verdikleri destek, duydukları inanç ve savundukları hakikat mücadelesi için de herkese teşekkür ediyorum.
Değerli halkımızın hassasiyetlerine, değerlerimize ve önseçim çalışmalarına özveriyle emek veren herkese karşı duyduğum sorumluluk ve saygının gereği olarak yarın bir basın açıklaması yapacağım. Saygılarımla” 

Kaynak: HABER MERKEZİ