2009 yılında Efe Önbilgin ile olan ilişkisinden doğan kızı Ayşe ile ciddi sorunlar yaşayan Deniz Akkaya, sosyal medyadaki paylaşımlarıyla gündeme oturdu. Akkaya, kızının kendisine zarar verdiğini öne sürdü ve bu durum üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçerek 16 yaşındaki Ayşe'yi koruma altına aldı.

DENİZ AKKAYA'NIN KIZI NEDEN KORUMA ALTINA ALINDI?

Deniz Akkaya, kızının kendisinden habersiz yurt dışı planları yaptığını öğrendiğinde telefonuna el koyduğunu ve bu sebeple kızının kendisini balkona kilitlediğini açıkladı. Bu paylaşımın ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hızla devreye girerek gerekli incelemeleri başlattı. Kızın koruma altına alınması ve psikolojik destek sağlanması kararlaştırıldı.

DENİZ AKKAYA’NIN AÇIKLAMALARI:

Olayın ardından Deniz Akkaya, kızının koruma altına alınmasını kendisinin istediğini belirterek, "Evet, kendi rızamla ben gönderdim çocuk esirgemeye, burnu sürtsün diye. Bunu böyle haber yapamazsınız." şeklinde bir açıklama yaptı.

Akkaya, kızının arkadaşının kredi kartını patlattığını ve kendisinden habersiz yurt dışı planları yaptığını da ekledi.

Akkaya, kızının ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdiğini ve burada kızının kendisinden habersiz yurt dışı planları yaptığını öğrendiğini belirtti. Telefonu aldıktan sonra kızının kendisine fiziksel saldırıda bulunduğunu ve balkona kilitlediğini ifade etti. Komşuların ve güvenliğin müdahalesine rağmen sonuç alınamayınca 112’yi arayarak yardım istemek zorunda kaldığını söyledi..

Deniz Akkaya'nın Kızı Neden Koruma Altına Alındı 2

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyada yapılan bu paylaşımlar üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hızla harekete geçti. Görevlendirilen ekiplerin yaptığı incelemeler sonucunda 16 yaşındaki Ayşe’nin koruma altına alınmasına ve gerekli psikolojik desteğin sağlanmasına karar verildi.

Deniz Akkaya, olayın ardından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

 "Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurtdışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112’yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında birde hızını alamayıp bana itibar suikasti yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin.Beni saatlerce balkona kitleyen kızım, polisleri aramaya cesaret edemez derken aramam neticesinde gelen ekiplere çıkardığı zorluk yetmedi bir de beni dövdü diyerek itibar suikastine geçti. Ben bu hayatı, birileri üstünde tepinsin diye inşa etmedim. Bilip bilmeden bu hayatı yorum yapmayın."

Deniz Akkaya'nın Kızı Neden Koruma Altına Alındı 3

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hızlı müdahalesiyle Ayşe’ye gerekli destek sağlanırken, Deniz Akkaya’nın bu süreçteki açıklamaları da kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Kaynak: HABER MERKEZİ