Hizmet Haberleri

hizmet haberleri ve güncel hizmet gelişmeleri, hizmet ile ilgili tüm video, hizmet fotoğrafları ve hizmet haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Büyükşehir Belediyesi, yurttaşların Dicle Vadisi ve Hevsel Bahçelerini izlediği Fiskaya Seyir Terası’nı ücretsiz hale getirdi.

Ekonomi

Güven endeksi hizmet sektöründe aynı kaldı, perakende ticaret sektöründe yüzde 3,3 azaldı, inşaat sektöründe yüzde 0,3 azaldı.

Diyarbakır

Hani Belediyesi, ilçenin kırsal mahalleleri ve bağlantı yollarına 72 bin metrekare parke taşı döşemek için çalışmalara başladı.

Diyarbakır

Çüngüş İlçe Devlet Hastanesi’nde il kez yataklı servis hizmeti başladı.

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte daha güvenli bir ulaşım ağı oluşturmak için yol ve kavşaklarda yaya çizgisi ve işaret çalışması yürütüyor.

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, izole ölçüm odası (DMA) sayesinde kentte kayıp ve kaçak su oranını düşürüyor.

Diyarbakır

Diyarbakır'da bir kafe, 15 Mayıs'ta aldığı kararlar artık sadece Kürtçe diliyle hizmet verecek.

Diyarbakır

Büyükşehir Belediyesi, kentteki parklarda çim biçimi yaptı, aydınlatma ile ilgili arızaları giderdi, kırılan bank ve bordür taşlarını onardı.

Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2024 Nisan'a ilişkin Hizmet, Perakende Ticaret ve İnşaat Güven Endekslerini açıkladı.

Ekonomi

Hizmet üretim endeksi, şubatta yıllık bazda yüzde 13,8, aylık bazda yüzde 2,7 arttı.

Diyarbakır

31 Mart seçimlerinden sonra bazı temizlik personellerin işi aksatması nedeniyle Kayapınar İlçesi’nde oluşan çirkin görüntüler ortadan kaldırıldı.

Politika

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, hizmet aşamasında kent konseyi ile ortak hareket edeceklerini söyledi.”