Güneydoğu Ekspres- Dicle Fırat Gazeteciler Derneği  (DFG), okul arkadaşı olan iş insanı İsmail Şanlı ile aralarındaki “yaş tartışmasında” Şanlı’ya “gamsız” dediği için Şanlı’nın azmettirdiği 2 kişi tarafından darp edilen Güneydoğu Ekspres Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fuat Bulut’a yönelik saldırıyı kınadı.

Üyelerine yapılan saldırı hakkında açıklama yapan DFG, “Dün gece saatlerin Güneydoğu Ekspres Gazetesi Müdürü Fuat Bulut bıçaklı saldırıya uğradı. Bıçaklı saldırı sonucu sol kulağı hasar görüp kulağında duymama problemi çıkmış ve vücudun çeşitli yerlerinde morarma meydana gelmiştir. Alınan duyumlara göre bir iş insanı tarafından azmettirilmesi sonucunda saldırıya uğramış” ifadelerini kullandı.

‘SALDIRIYI KINIYORUZ’

Saldırıyı kınayan DFG, “Üyemiz olan Bulut’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Buradan yetkililere çağrı yapıyoruz; gazetecilere yönelik bu saldırıların önünü alın ve bir kez daha böyle bir durum yaşanmaması için olayın detaylı incelenmesini ve saldırgandan hesap sorulmasını istiyoruz. DFG olarak bu olayın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz ve Bulut’a geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz” diye kaydetti.