DİSKİ, Kurban Bayramı tatili boyunca şehir merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için 7-24 esasıyla görev yapmaya devam ediyor. Vatandaşların mağdur olmaması, İçme Suyu ve Atık Su Tesislerinde oluşabilecek her türlü arızaya karşı önlemlerini alan DİSKİ ekipleri, olası sorun ve sıkıntılara anında müdahale için hazır bekliyor. Bayram tatili süresince yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı vatandaşlar, şikayetlerini Alo 153 Çağrı Merkezine bildirebilecek.


Kurban satış ve kesim yerlerine uyarı

Kurban Bayramı öncesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen hayvan satış ve kesim yerlerine kurban atıklarının kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına atılmaması konusunda bilgilendirme çalışması yapan DİSKİ ekipleri, kurban atıklarının belediyelerin gösterdiği alanlara bırakılması konusunda uyarıda bulundu.


Şerifoğlu: Tüm tedbirleri aldık

Konuya ilişkin açıklama yapan DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, Halkımızın rahat bir bayram geçirmesi için her türlü tedbirleri aldıklarını belirterek, ‘’Kurban satış ve kesim alanlarında denetimlerimizi yaparak herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemesi için gerekli kontrolleri sağladık. DİSKİ olarak şehir merkezinde  bulunan kurban kesim alanlarının vidanjör ve kombine ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tedbirleri aldık’’ dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ