Sadece Diyarbakırlıları değil, tüm Türkiye’nin gözü de bu törende olacak.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup'ta 81 puanla şampiyon olan Amedspor, 1. Lig'e yükseldi. Yüzbinlerce taraftarın yıllardır beklediği şampiyonluk kupası bugün saat 17.00'de Diyarbakır Stadyumu'nda düzenlenecek törenle Amedspor'a verilecek. Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen kupa töreni için hazırlıklar tamamlandı.


SAHADA DEV PLATFORM KURULDU

Takım yönetimi, kentteki sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve taraftarların katılımıyla düzenlenecek olan törene şehir dışından ve yurt dışından gelecek olan taraftarlar ile birlikte 33 bin kişilik stadın tamamen dolması bekleniyor. Saat 17.00'da başlayacak tören için Diyarbakır Stadyumu'nda dev platform kuruldu.

Diyarbakır Bu Akşama Kilitlendi3


'AZİZ ELALDI VE FUTBOLCULAR KONUŞMA YAPACAK'

Artı Gerçek'e konuşan Amedspor Yönetim Kurulu üyesi Faysal Tosun, "Sanatçılarımızla beraber görsel bir şölen olacak. Ayrıca programda havai fişek gösterisi de olacak. Taraftar gruplarımız, halkımız ve kentteki STK'lerimiz katılacak. Sadece futbolcular ve kulüp başkanımız Aziz Elaldı'nın konuşması olacak" dedi.


SAHNE ALACAK SANATÇILAR

Amedspor'un şampiyonluk kutlamalarında  İlkay Akkaya, Xêro Abbas, Azad Bedran, Bajar, Pervin Chakar, Helim Omeri, Jehrmar ve DJ Ramazan Karakaş sahne alacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ