Diyarbakır’ın tescilli tatlıları arasında yer alan burma kadayıf ve soğuk baklava siparişlerini yetiştirmek için ustalar, Kurban Bayramı nedeniyle çift vardiya çalışmaya başladı

 İşletmeci Ahmet Altunbay, üç kuşaktır bu mesleği sürdürdüklerini belirterek, “Bir ay önce bayram hazırlıklarımız başladı. Çift vardiya çalışıyoruz. Sağ olsun ustalarımız olağanüstü bir çaba sarf ediyor. Bayram siparişlerini yetiştirmek için özveriyle çalışıyoruz. Bölgenin yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi birçok ile gönderiyoruz" dedi.

Kurban Bayramı öncesi kentin tescilli tatlıları burma kadayıf ve soğuk baklavaya yoğun talep oluştu. Ustalar, siparişleri yetiştirmek için çift vardiya sistemine geçti. Üretilen tatlılar kent merkezinin yanı sıra Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Tunceli, Elazığ gibi bölge illerinin yanı sıra online siparişlerle de İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi kentlere gönderiliyor.

Taaaa (4)-1

İşletmeci Ahmet Altunbay, bir ay önce hazırlıklara başladıklarını ifade ederek, “3 kuşaktır bu mesleği icra ediyoruz. Çift vardiya çalışıyoruz. Sağ olsun ustalarımız olağanüstü bir çaba sarf ediyor. Bayram siparişlerini yetiştirmek için özveriyle çalışıyoruz. Buralardan yoğun bir sipariş talebi var. Onları yetiştirmeye çalışıyoruz. Onun dışında online siparişler olarak batının bir çok bölgesine İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi bir çok ile gönderiyoruz. Baklavanın hemen hemen her çeşidini yapıyoruz. Sıcaklarla birlikte soğuk baklavaya da bir talep var. Şu an en çok sattığımız ürün soğuk baklava. Ondan sonra klasik baklavamız ve şöbiyet olarak devam ediyor. Sadık özel baklava, midye, fıstık, sütlü ve şöbiyet baklavamız var. Bu şekilde çeşitlerimiz bulunuyor” diye konuştu.

Kaynak: (DHA)